0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Имунизирани 234 508 граѓани, интерес за вакцина од речиси 432 илјади

Во државата вкупно се аплицирани 315 781 доза вакцини, а ревакцинирани се 81 273 граѓани. Со последните бројки, барем една доза  вакцина имаат примено 47 отсто од населението над 70 години и 41 отсто над 65 години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close