Дописници МКД

Имунизацијата во Берово продолжува со втората доза вакцини за повозрасните граѓани

Во Берово започна вакцинирањето со втора доза за граѓаните кои ја примиле првата вакцина против Ковид-19. Од здравствениот дом информираа дека за реализирање на оваа активност установата на располагање има 100 вакцини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close