0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Имунитетот на Ковид-19 по заразата може да трае подолго од осум месеци

Студија објавена во списанието „Сајанс“ открива дека имунитетот на човечкото тело кон новиот коронавирус обично трае најмалку осум месеци по инфекцијата и потенцијално може да трае значително подолго, објави „Вашингтон пост“.

Back to top button
Close
Close