0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Има значителни напори во борбата против корупцијата, државата го трасира вистинскиот пат, вели Брнз

Има значителни напори во борбата против корупцијата, но оди бавно и не е доволно. Во овој момент е важна перцепцијата, ако луѓето гледаат проблем значи има проблем. Ако е тоа видливо секој ден, нешто против кое се борите, важно е да се признае фактот дека ако влијае врз животот, ако страдаат граѓаните... не само од висока корупција на државно ниво, туку и на локално ниво со ситни плаќања за одредени услуги, сето тоа влијае кај граѓаните и се поткопува доеврбата во Владата, се поткопува економскиот раст, можностите, и згора на се се урива човечкото достоинство. Сите се одговорни за ова прашање, изјави амбасадорката на САД, Кејт Брнз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close