0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

„Има таков народ“ ќе предложи нова бугарска влада

Победникот на парламентарните избори во Бугарија на 11 јули „Има таков народ“ ќе предложи нова влада, повторно со свој состав и ќе побара поддршка за неа од двете партии Демократска Бугарија и „Исправи се! Мафија надвор!", објавија на прес-конференција Тошко Јорданов и Филип Станев, кои се дел од раководството на партијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close