0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Има пари за капитални инвестиции, следи сериозен притисок за реализација, вели Бочварски

Државата има пари за капитални инвестиции, тие ќе се инвестираат преку новиот систем  со сериозен притисок од страна на Министерството и Владата. Во 2021 година граѓаните ќе се уверат дека и во време на ковид криза нашиот фокус ќе бидат капиталните инвестиции, изјави денеска министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, одговарајќи на новинарско прашање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close