Biznis.SlajderБизнисБизнис.Портал

Илон Маск сега е трет меѓу милијардерите, зад неприкосновениот Џеф Безос и Французинот Бернар Арно

Богатството на Маск дојде на 160,6 милијарди долари до вчеравечер. Така, Бернар Арно, извршниот директор на францускиот конгломерат ЛВМХ (Луј Витон Мот Хенеси), со богатство од 161 милијарда долари, го надмина во битката за второто место. Првата позиција на списокот ја држи шефот на „Амазон“, Џеф Безос, со 190 милијарди долари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close