0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Илон Маск работи на нов хуманоиден робот

Ќе биде висок 172 сантиметри и тежок околу 56 килограми, ќе биде опремен со вештачка интелигенција, како и сет сензори што се користат во електричните возила произведени од компанијата.

Back to top button
Close
Close