0_Магазин.ПорталНаука и технологијаСвет

Илон Маск продолжува со градбата на новите погони во Тексас

Тој во декември се пресели од Калифорнија во Тексас, за да им се посвети на новите погони, наменети, меѓу другото, и за производство на електрични автомобили.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close