Дописници СветСветСвет.Портал

Илон Маск не е повеќе најбогатиот човек во светот

Основачот на „СпејсЕкс“ и Тесла, Илон Макс, не е повеќе најбогатиот човек во светот откако изгуби 15 милијарди долари за еден ден. Како што денеска соопшти Блумберг, вредноста на акциите на Тесла синоќа на берзите се намалиле за 8.6 отсто, што резултираше со толку голема загуба за Маск.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close