0_Web_AktualeKorrespondentë BotëMKD-AL

Illiopullos: Me Marrëveshjen e Prespës dy popuj ballkanikë treguan se mund të gjendet mënyrë për paqe dhe bashkëpunim

– Me të vërtetë jemi shumë krenarë për Marrëveshjen e Prespës. Jemi shumë krenarë sepse konsiderojmë se dy popuj ballkanikë treguan se mund të ekzistojë mënyrë e bashkëpunimit dhe mënyrë për paqe, diçka që nuk është aspak e lehtë në rajonin konkret, tha zëdhënësi i SYRIZA-s Nasos Illiopullos gjatë brifingut me korrespodentët e huaj në Greqi, informon korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close