0_Web_АктуелноДописници СветМКД

Илиопулос: Со Договорот од Преспа два балкански народи покажаа дека може да се најде начин за мир и соработка  

Навистина сме многу горди за Договорот од Преспа. Многу сме горди бидејќи сметаме дека два балкански народи покажаа дека може да постои начин на соработка и начин за мир, нешто што не е воопшто лесно во конкретниот регион, рече портпаролот на СИРИЗА Насос Илиопулос за време на брифингот со странските дописници во Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close