Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Илхам Алиев: Има ранети меѓу војниците, Азербејџан нема да молчи за постапките на Ерменија

Претседателот на Азербејџан, Илхам Алиев, изјави дека има загинати и ранети меѓу цивилното население и меѓу војниците откако ерменските сили отвориле оган по линијата на раздвојување.

Back to top button
Close
Close