Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Ила: Шпанија ќе воведе регистар на лица кои одбиваат да се вакцинираат и ќе го споделува со земјите од ЕУ

-Ќе  создадеме регистар на луѓе кои не ја сакаат вакцината и тоа ќе го споделиме со другите европски земји, рече Илa, додавајќи дека во регистарот ќе има луѓе на кои им е понудена вакцината, но кои ја одбиле.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close