Svet.SlajderСветСвет.Портал

Илјадници Тунижани учествуваа на протестот за убиството на лидерот на левицата Белаид во 2013 година

Илјадници туниски граѓани синоќа излегоа на улиците на главниот град и го пробија безбедносниот кордон на одбележувањето на осмумгодишнината од смртта на левичарскиот политички лидер Џокри Балаид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close