ЕвропаЕвропа.Портал

Илјадници на протест во Мадрид бараат поцврст став кон каталонските сепаратисти

Илјадници лица учествуваа на митингот организиран од шпанската крајнодесничарска партија „Вокс“ во Мадрид. Лидерот на политичката формација Сантијаго Абаскал пред насобраните демонстранти рече дека само неговата партија може да се справи со кризата во Каталонија.

Back to top button
Close
Close