СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Илјадници мигранти „се заглавени“ во Колумбија по отворањето на границите

Околу 9.000 луѓе „се заглавени“ во Колумбија по новиот бран мигранти кои тргнаа кон Северна Америка по отворањето на меѓународните граници по карантинот, објави колумбиската Агенција за миграција

Back to top button
Close
Close