0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.Портал

Илјадници луѓе на протести против рестриктивните мерките во Виена, 14 лица уапсени

Полицијата во Виена вчера уапси 14 учесници во протестите против мерките за ограничување, со кои властите се обидуваат да ја спречат пандемијата на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close