ЕвропаЕвропа.Портал

Илјадници луѓе ја одбележаа годишнината од референдумот за независност на Каталонија

Илјадници поддржувачи на отцепувањето на Каталонија од Шпанија синоќа маршираа низ Барселона за да ја одбележат втората годишнина од одржувањето на забранетиот референдум за независност на шпанскиот регион.

Back to top button
Close
Close