0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Илјадници лица годишно се жртви на трговија со луѓе, неадекватно прикажаните бројки дополнително го зголемуваат бројот на виктимизации

Илјадници поединци годишно се жртви на трговија со луѓе а неадекватно прикажаните бројки дополнително го зголемуваат бројот на виктимизации, при што најчесто жртвите се деца. Пандемијата со Ковид-19 предизвика дополнителна ранливост, а законската регулатива има недостатоци и е потребно нејзино подобрување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close