Svet.SlajderСветСвет.Портал

Илјадници Кинези му оддадоа почит на лекарот Ли, кој прв предупреди на опасноста од коронавирусот во Вухан

Илјадници Кинези денеска на социјалните мрежи му одадоа почит на докторот Ли Венлијанг, кој во февруатри минатата година почина од Ковид-19, а беше еден од првите што предупреди на опасноста од новиот коронавирус во Вухан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close