Дописници СветЕвропа

Илјадници демонстранти ширум Франција против „Законот за општа безбедност“

Синдикатите, новинарските организации и групите за човекови права, протестираа денеска ширум Франција против член на предлог-закон, кој се смета дека е спротивен на слободата на печатот, јави дописникот на МИА.

Back to top button
Close
Close