Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Илјадници Белоруси повторно протестираа против Лукашенко, повеќе од 180 се уапсени

Демонстрантите носеа транспаренти на кои, меѓу другото, пишуваше „Сосед за сосед против диктатурата“ и извикуваа „Оди си стаорцу“, алудирајќи на Лукашенко, кој со Белорусија владее со цврста рака цели 26 години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close