СветСвет.Портал

Илјада луѓе евакуирани поради пожар во Мумбај

Повеќе од илјада луѓе денеска се евакуирани од деловна зграда во центарот на Мумбај, откако објектот беше зафатен со пожар.

Мумбај, 17 февруари 2020 (МИА) – Повеќе од илјада луѓе денеска се евакуирани од деловна зграда во центарот на Мумбај, откако објектот беше зафатен со пожар.

Според локалните медиуми, засега нема информации за жртви.

„Тајмс оф Индија“ објави дека пожарот избувнал на осмиот кат од зградата на ГСТ Бахаван, а на лице место пристигнале 16 противпожарни возила и девет цистерни. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close