0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Илјада дваесет и два нови случаи на Ковид-19, 41 починат и 680 оздравени лица

Илјада дваесет и два нови случаи на заболени од Ковид-19 се регистрирани во изминатите 24 часа, починати се 41 лица, а оздравени се 680 пациенти. Во последните 24 часа се направени 3127 тестирања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close