Svet.SlajderСветСвет.Портал

„Икеа“ купи речиси 11 хектари шума во Џорџија за да спречи уништување

Инвестициската група на шведскиот гигант за малопродажба Икеа купи земјиште под шума во југоисточна Џорџија за да ја заштити шумата од уништување и нејзиниот разновиден животински и растителен екосистем од истребување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close