0_Спорт.ПорталФудбал

Икарди му соопштил на ПСЖ дека сака да се врати во Италија

Дваесет и седум годишниот Аргентинец е решен да се врати во Серија „А“ на крајот на сезоната. Според италијанскиот печат, Јувентус покажа голем интерес за Икарди, кои го бараа минатото лето, но потоа замина во Париз.

Париз, 3 април 2020 (МИА) – Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Мауро Икарди, кој беше ангажиран од Интер, сака да се врати во Италија, според Николо Скира, новинар на „Газета дело Спорт“.

Дваесет и седум годишниот Аргентинец е решен да се врати во Серија „А“ на крајот на сезоната. Според италијанскиот печат, Јувентус покажа голем интерес за Икарди, кои го бараа минатото лето, но потоа замина во Париз.

Напаѓачот и неговата сопруга се состанале со спортскиот директор на парискиот клуб, Леонардо за да ја објават одлуката. Оваа сезона Икарди забележа 31 натпревар на сите турнири, постигнувајќи 20 гола.

Таг
Back to top button
Close
Close