0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Игуаин потпиша за Интер Мајами

Напаѓачот Гонзало Игуаин официјално стана играч на тимот на Интер Мајами. Клубот од МЛС потпиша договор со 32-годишниот Аргентинец, се наведува на веб-страницата на тимот.

Мајами, 18 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот Гонзало Игуаин официјално стана играч на тимот на Интер Мајами. Клубот од МЛС потпиша договор со 32-годишниот Аргентинец, се наведува на веб-страницата на тимот.

Игуаин претходно играше за Јувентус од 2016 година, со прекини на позајмица во Милан и Челси. Со Јувентус, тој го освои италијанскиот шампион трипати и Купот на земјата двапати.

Вкупно Игуаин одигра 149 натпревари за тимот од Торино, постигна 66 гола и 16 асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close