Kultura.SlajderВидео изјаваКултураКултура.Портал

Играниот филм „Дедо и внук“ идниот месец премиерно во Охрид

Во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид идниот месец премиерно ќе биде прикажан „Дедо и внук“, прв долгометражен филм на охридскиот режисер и сценарист Илија Пиперкоски. Филмот  почна да се снима во април 2017 година. Во главните улоги настапуваат Салаетин Билал и Дејан Лилиќ. 

Back to top button
Close
Close