Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Премиера на играниот филм „Дедо и внук“

Во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид денеска премиерно ќе биде прикажан  „Дедо и внук“, прв долгометражен филм на охридскиот режисер и сценарист Илија Пиперкоски. Филмот почна да се снима во април 2017 година. Во главните улоги се актерите Салаетин Билал и Дејан Лилиќ.

Back to top button
Close
Close