Svet.SlajderСветСвет.Портал

ИЕА предвидува годинава зголемување на емисиите на јаглерод диоксид за пет отсто

Глобалните емисии на јаглерод диоксид од енергијата се зголемија за пет отсто оваа година, што е показател дека економското закрепнување од Ковид-19 може да биде „сè освен одржливо“ за климата, соопшти денеска Меѓународната агенција за енергија (ИЕА).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close