Избрано

Иднината на американската демократија: нееднаквост, поларизација, насилство

Во јануари 2017 година, Индексот за демократија на „Економист интелиџенс јунит“- ЕИУ („Economist Intelligence Unit“)  ја намали состојбата на демократијата во САД од „целосна демократија“ на „недоволна демократија“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close