0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

Иднината е во енергетиката и обновливите извори, порачаа учесниците на Енергетскиот форум

Енергетиката, примената на обновливите извори на енергија и дигитализацијата се иднината на развојот на сите општество. Вложувањето во енергетскиот сектор и постепеното преминување кон обновливите извори на енергија се приоритетите кон кои треба да се насочат сите држави. Ваква порака испратија учесниците на денешниот енергетски форум во Скопје кој поради пандемијата се одржува со ограничен број на присутни говорници и преку видеоконференциска врска. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close