Svet.SlajderСвет

ИДФ: За 24 часа извршивме 120 напади врз Појасот Газа

Израелските одбранбени сили (ИДФ) во изминатите 24 часа извршија 120 напади врз Појасот Газа, при што се употребени 10 ракетни фрлачи, изјави портпаролот на ИДФ, Хидај Зилберман

Back to top button
Close
Close