Svet.SlajderСветСвет.Портал

ИЦЈ се прогласи за надлежен за тужбата на Иран против САД во врска со санкциите

Меѓународниот суд на правдата (ИЦЈ), највисокото судско тело на ОН, денеска се прогласи за надлежен за да го разгледа барањето на Иран за укинување на санкциите кои повторно против него ги воведе администрацијата на поранешниот американски претседател Доналд Трамп.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close