0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Ибраими се жали дека не му биле прифатени докази за „Титаник 2“

Поранешниот член на Државната изборна комисија Бедредин Ибраими, кој е осуден на 4, 5 години затвор за злоупотреба на функцијата во случајот „Титаник 2“, на денешната седница во Апелацискиот суд рече дека му се суди затоа што донел законска одлука.

Back to top button
Close
Close