0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Ибрахимовиќ се врати со гол и асистенција за Милан

За едно полувреме на теренот попладнево, 38-годишниот напаѓач постигна гол и асистенција во победата од 9:0 над аматерите на Роденезе во контролна, одиграна во базата на „росонерите“. Швеѓанецот реализираше за 3-0 и му асистираше на Хакан Чалханолу за неговиот гол.

Милано, 3 јануари 2019 (МИА) – Неколку часа по неговото претставување како фудбалер на Милан, Златан Ибрахимовиќ, го одигра и првиот натпревар за екипата по неговото враќање.

За едно полувреме на теренот попладнево, 38-годишниот напаѓач постигна гол и асистенција во победата од 9:0 над аматерите на Роденезе во контролна, одиграна во базата на „росонерите“. Швеѓанецот реализираше за 3-0 и му асистираше на Хакан Чалханолу за неговиот гол.

Милан играше во шема 4-3-3 со Ибра на врвот на нападот. Чалханоглу и Сусо делуваа по крилните позиции. Тренерот Стефано Пиоли се обложи на цел нов состав за вториот дел од контролната.

Златан веројатно ќе биде носител и за мечот со Сампдорија во понеделник.

Таг
Back to top button
Close
Close