0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Ибрахимовиќ се враќа во Италија

Шведскиот напаѓач на Милан беше во татковината за време на вонредната состојба, но по олеснување на мерките се очекува Ибрахимовиќ да се врати во клубот до сабота, по што ќе биде сместен во задолжителен двонеделен карантин.

Милано, 7 мај 2020 (МИА) – Златан Ибрахимовиќ се враќа во Милано в сабота, објави „Газета Дело Спорт“.

Шведскиот напаѓач на Милан беше во татковината за време на вонредната состојба, но по олеснување на мерките се очекува Ибрахимовиќ да се врати во клубот до сабота, по што ќе биде сместен во задолжителен двонеделен карантин.

Златан го помина карантинскиот период во татковината, каде се задржа во форма со Хамарби и призна дека се чувствува добро со клубот, чии 23 отсто од акциите ги купил минатата година.

Ибра се очекува да се врати дома во петок или сабота, што ќе значи дека ќе може да започне со тренинзи на 24 мај.

Таг
Back to top button
Close
Close