0_Спорт.ПорталФудбал

Ибрахимовиќ очекува да се опорави за натпреварот со Јувентус

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ очекува да се опорави за натпреварот од 31. коло од шампионатот на Италија со Јувентус, кој е закажан за 7 јули, пренесува „Тутоспор“.

Милано, 3 јуни 2020 (МИА) – Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ очекува да се опорави за натпреварот од 31. коло од шампионатот на Италија со Јувентус, кој е закажан за 7 јули, пренесува „Тутоспор“.

Претходно беше објавено дека Швеѓанецот ќе пропушти околу еден месец поради повреден мускул десната потколеница.

Во сезоната 2019/20, Ибрахимовиќ настапи на 10 натпревари за Милан, постигна четири гола и оствари една асистенција. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close