0_Спорт.ПорталФудбал

Ибрахимовиќ ги прекршил антиковид правила, вечерал со Абате и уште две лица во еден ресторан

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ е фатен како ги крши правилата против коронавирусот. Тој е виден во еден од познатите ресторани во Милано на ручек со неколку луѓе, вклучувајќи го и поранешниот играч на „росонерите“, Игнацио Абате.

Милано, 12 април 2021 (МИА) – Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ е фатен како ги крши правилата против коронавирусот. Тој е виден во еден од познатите ресторани во Милано на ручек со неколку луѓе, вклучувајќи го и поранешниот играч на „росонерите“, Игнацио Абате.

Во исто време, во Ломбардија има забрана за послужување посетители во кафулиња и ресторани на маси, храната може да се продава само за носење.

Сопственикот на ресторанот, кој исто така бил на масата, изјави: „Ибра, Игнацио и уште еден драг пријател дојдоа кај мене, бевме таму неколку часа и потоа отидовме дома. Ние сме пријатели, тоа беше пријателска средба. Пиевме вино и не јадевме. Зошто институцијата беше отворена за време на пандемијата? Престанете да ја кршите комедијата со вашата пандемија“.

Вреди да се напомни дека Ибрахимовиќ претходно беше лице во борбата против коронавирусот во Ломбардија и глумеше во промотивни видеа за кампањата за борба против пандемијата. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close