0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

И за моторите важи мерката за привремено одземање возило поради истечена регистрација

Мерката за привремено одземање возило доколку регистрацијата е истечена повеќе од шест месеци ќе помогне во отстранување на голем број мотори кои се возат низ градските улици и со големи брзини и високо ниво на бучава.  Ваква е проценката на полицијата околу воведување поголем ред со овие сообраќајни прекршоци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close