0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

ИЈЗ: Намалување на бројот на смртни случаи и процентот на позитивни од тестирани, зголемен број на оздравени лица

Според податоците од неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 4 до 10 јануари, вкупно 13.022 материјали се тестирани во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање и антигенско тестирање за присуство на SARS-CoV-2, што е зголемување од 20,8 отсто во однос на минатата недела, соопшти Министерството за здравство.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close