0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

ИЈЗ: Минатата недела 24 заболени од грип, сезонава вкупно 379, вакцина примиле 46.124 лица

Од 28 декември до 3 јануари во државава пријавени се 24 заболени од грип, се наведува во извештајот што на својата веб страница го објави Институтот за јавно здравје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close