0_Web_Насловна-слајдерСвет

И Велика Британија и САД го обвинија Иран за нападот врз танкерот во Арапско Море

Веруваме дека нападот беше намерен, насочен и е јасно кршење на меѓународното право од страна на Иран, изјави шефот на британската дипоматија Доминик Раб

Back to top button
Close
Close