0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

И тоа се случи: Америка е хакирана

Речиси од почетокот на масовната употреба на компјутерите, се појави потреба за пристап до податоците на друга земја, компанија или дури и на непријателската армија. Набрзо се појавија компјутерски експерти кои имаа знаење и вештини за пристап до тие податоци. Подоцна, овие експерти ќе бидат наречени „хакери“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close