Дописници СветЕвропа

И следната седница на Европскиот парламент ќе биде во Брисел, наместо во Стразбур

И покрај повикот на претседателот на Франција Емануел Макрон за враќање на пленарните сесии на Европскиот парламент во Стразбур „од октомври“, првата октомвриска сесија ќе се одржи во Брисел поради пандемијата, јави дописникот на МИА.

Back to top button
Close
Close