СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

И покрај примирјето продолжуваат борбите во Нагорно-Карабах

Иако од вчера на пладне е во сила прекин на огнот, ерменското Министерство за одбрана соопшти дека силите на Нагорно-Карабах го одбиле нападот на азербејџанската армија

Back to top button
Close
Close