Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

И покрај подобрувањето, научниците сметаат дека е рано за олеснување на мерките во Белгија

За една недела Владата во Белгија ќе одлучи дали и какво олеснување на мерките ќе има во земјата, додека научниците денеска одржаа прес конференција да предупредат дека сѐ уште е рано и ризично, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close