Svet.SlajderСветСвет.Портал

И покрај пандемијата, во 2020 година раселени повеќе од 82 милиони луѓе во светот

Според „Извештајот за глобалните трендови 2020“ на Високиот комесаријат на Обединетите нации за бегалци (УНХЦР), бројот на луѓето што побегнале од војни, насилства и прогони во 2020 година, и покрај пандемијата на коронавирусот, надминал 82 милиони,  јави Анадолија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close