Дописници МКДОпштински вести

И општина Куманово треба да учествува со инфраструктурни зафати во изградба на монтажна ковид болница

Обврски на општина Куманово за изградба на монтажна ковид болница е интервенција во инфраструктура, обезбедување санитарни приклучоци, рамнење на теренот, рече кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање.

Back to top button
Close
Close